Saç Ekimi Sonrası Yaşam

Saç Ekimi Sonrası Yaşam

Saç ekiminin yaptırmanın amacı karizmatik, doğal ve güzel bir saça sahip olmaktır. Ama bu bir zaman gerektirir. Ekimden sonraki ilk 4 ayda olumlu yöne gidiş yeni başlar. Bu süre içinde yapılacak şey doktorunuzla bilgi alışverişine devam etmek ve kontrollerinize gitmektir. Sabır bu dönemde en önemli yardımcınızdır. 120 günden sonra köklerin saç kıllarını üretmeye başlaması ile artık bekleme dönemi bitmiş yeni saçlarımıza kavuşma dönemi başlamış demektir .Bu durum bizi sevindirir. İlk üretilen saç kılları biraz zayıf ve kıvırcık olabiir ama giderek kalınlaşır ; bu da doğal görünüme kavuştuğunuz anlamına gelir.

Evet saç ekimine bu açıdan bakmaya devam edelim. Yeni saçlarımızın gelişimini tamamlaması 1 yıl sürer. Bu dönem içinde yeni saçlarımız çıkarken sivilceler oluşabiir. Bu sorun değildir. Kolaylıkla tedavi edilir.

Peki saçlarımız çıktı doğal görüntü oluştu memnunuz. Hepsi bu kadar mı? Tabii ki hayır. Esas değişiklikler bundan sonra başlar. Kendimize güvenimiz yerine gelir. Özel hayatımız, iş hayatımız daha fazla değer kazanır. Yüzümüzün ifadesi mutluluk ie dolar. Giyimimiz değişir. Yaşımız küçülür. Spor yapmanın, sosyalleşmenin önemini daha iyi kavrarız. Kısaca yeni bir hayatın kapısını açmış oluruz.

Saç ekimi sonrası oluşan yüksek moral ve kendine güven, görünümdeki düzelmeden çok daha önemlidir. İnsanların bu nedenle her yaşta tıbbi koşulları uygunsa ekim yaptırmaları çok olumlu bir davranıştır..