Harika Sonuçlar

Yaşamımızda Neler Değişir?

Saç ekimi cerrahi bir işlemdir. İşlem sonrası gün gün. hafta hafta nelerle karşılaşırız?

İlk gece uyumak için pozisyon önemlidir. Ekilen saçlara kesinlikşe dokunulmamalıdır. Yeni ekilen kökler çıkabilir. Biraz ağrı olabilir ama hafif bir ağrı kesici ile düzelir. Ensedeki donür bölge pansuman yapılmıştır. Hassasiyet dışında sıkıntı yaratmaz. Ama artık bir umut dönemi başlamıştır. Her şekilde hiç bir şey aynı olmayacaktır. Bu arada yüzde şişlik oluşabilir bunun nedeni cilt altı sıvısının yüzde yer değiştirmesidir. İşlem sonrası sırt üstü yere parallel olarak 48 saat yatılırsa şişlik oluşmaz ama bu pozisyon sıkıntı verdiğinden ev içinde dahi olsa biraz dolaşma, tv seyretme için hafifçe başımızı eğik halde tutmamız bile şişlik oluşmasına neden olur.

Tüm bunlar ilk günlerin sıkıntılarıdır. Bir kaç gün sonra bunlar tamamen geçer kabuklar dökülür. Saçlarımız ilk ayın sonuna doğru dökülmeye başlar. Ekilen saçların çoğünluğu dökülebilir. Ama 3. aydan itibaren ekilen saçlar önce hafifçe dalgalı ve ince olarak çıkmaya başlar ve gittikçe kuvvetlenerek gürleşir. 10 ay civarında ekilen saçların çoğunluğu çıkar 12. Ayda saçların çıkması tamamlanmış sayılır ama yine de ekilen saç kökleri kişilere bağlı olarak büyümeye devam edebilir.

Yeni saçlarımızı istediğimiz şekilde tarayabilir,kestirebilir, briyantin jöle sürebilir; saçlarımızla top oynayabilir her sporu yapabiliriz.

Tüm bu gelişim aşamaları kişilere bağlı olarak değişebilir. Herkes aynı aşamaları yaşamayabilir.

Saçlar çıktığında artık yeni bir insan olduğumuzu düşünebiliriz. Görüntümüz değişmiş ve kendimize güvenimiz artmaya başlamıştır. Yeni saçlarımıza bakım yaparken sabırlı olmalı ve sonucu beklerken aceleci olmamalıyız. Burada en önemli olan şey mutluluk için beklentimizin düzeyidir.

Saçlarımız doğal sıklıkta ise bu çok güzel bir sonuçtur. Eğer sıklık istenilen düzeyde değilse o zaman duruma en uygun şekilde kullanmalıyız. Tarama şeklimiz önemlidir. Uzunluğu önemlidir. Bazen kısa bazen daha uzun saçlar karizmatik olabilir.

Saç ekimi diğer önlemler içinde cerrahi olan tek yöntemdir. Peruk takmak yada toppik gibi kamufle edici yöntemlerle sorunu çözmek daha basit yöntemlerdir.