SAÇ EKİMİ MERKEZLERİ

SAÇ EKİMİ MERKEZLERİ

İstanbul özellikle yurtdışından çok sayıda saç ekimi yapılacak hasta Kabul etmekte olup pek çok merkeze sahiptir. Bunların içinde doktorların ekim yaptığı ya da ekibi yönettiği merkezler olduğu gibi sağlık personeli dahi olmayan kişilerin çalıştığı merkezler de vardır. Burada deneyimleri olan kişilerin bize yaşadıklarını, gördüklerin anlatmaları ile genel bilgillendirme yapmak uygun olacaktır. Ankara, İzmir ve Manisa'da ise Istanbul kadar olmasa da yurtdışı hastası oldukça fazladır. Bu üç il saç ekiminde önderlik etmektedir. Doktorların bulunduğu ya da bulunmadığı, sağlık ekibinin olduğu ya da olmadığı merkezleri tercih etmek çok önemlidir.

Saç ekimi öncesi yapılması gereken tetkiklerin ve muayenenin ekim esnasında ve sonrasında oluşabilecek problemleri azaltmak ya da ortadan kaldırmak için bir zorunluluk olduğu çok açıkça bellidir. Saç ekimi esnasında tansiyon yükselmesi, düşmesi, bayılma gibi problemler ancak doktorlar ve ekibi tarafından önlenip tedavi edilebilir. Bulaşıcı hastalıkların kan yoluyla geçen tipleri örneğin AIDS, sifiliz, sarılık mikrop alındıktan sonra tedavisi çok çok zor olan hastalıklardır. Bunların en önemli tedavisi bulaşmayı engellemektir.

Türkiye FUE tekniğini yaygın olarak kullandığı ve kök sayısı ile tatminkar güzel sonuçlar elde ettiği için dünyada giderek artan oranda yabancıya ev sahipliği yapmaktadır. Özellikle ABD de FUT tekniği yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu teknikle 1500 kök sayısının üzerine çıkmak pek mümkün değildir. Bu nedenle saç ekimi sonrası memnuniyet oranı çok yüksek olmamaktadır. İşlemin ücretinin 1500 kök için 15000 USD olduğu düşünülürse Türkiye deki 3000 kök üzeri ekimlerin önemi çom iyi anlaşılabilir.