Saç Dökülmesi Tedavisi İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Saç Dökülmesi Tedavisi İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Saç ekimi doğal saç gelişimini uyaran ve kendi vücut dokularındaki hücreleri kullanarak daha yoğun bir saç görünümü elde edilen bir tekniktir. 

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ekimi,  FUE tekniği ile saçlar alınıp saçsız bölgelere nakledilmektedir. Lokal anestezi uygulanarak saç kökü alınan ve ekim yapılacak olan saçsız bölge uyuşturulmaktadır. Saç ekimi işlemi genellikle tek seanslık bir işlem olmaktadır. Ancak; hastanın saçsız bölge miktarı, hastanın verici saç yoğunluğu ve kullanılacak olan greft sayısına göre seans sayısı 2 veya 3'e de çıkabilmektedir.

Saç Ekimi İle Doğal Sonuç Almak Mümkün Müdür?

FUE tekniği ile saçlar, doğal büyüme yönüne uygun olarak ve anlaşılmayacak sıklıkta ekilmektedir. Bu nedenle operasyon yapıldığı anlaşılmayacak doğal bir görünüm elde edilmektedir. Bu noktada doktor seçimi de elbette önemli olmaktadır. Doktorun tecrübesi ve ekipman kalitesi saç ekiminin başarısı etkileyen faktörlerdir.

Saç Ekimi Ağrılı Bir İşlem Midir?

Saç ekimi işlemi anestezi altında gerçekleşmektedir. Bu nedenle saç ekimi sırasında herhangi bir ağrı ve acı hissedilmez. Ayrıca işlem sırasında ağrının en aza indirgenmesi için en ince iğneler kullanılmaktadır. Hastanın işlem sırasında rahat olması ve ağrı hissetmemesi için ayrıca saç ekimi işlemine psikolojik olarak da hazır olması gerekmektedir. Operasyon öncesinde hastaların rahatlaması için medikasyon verilebilmektedir. Hasta, ağrı hissetmemek için kendini operasyona psikolojik olarak da hazır hissetmelidir. 

Saç Ekimi Pahalı Bir İşlem Midir?

Saç ekimi fiyatları yapılacak olan işlemin büyüklüğüne göre değişiklik göstermektedir. Saç ekimi işlemi için net bir fiyat kişi muayene edildikten sonra verilebilmektedir. 

Ekilen Saçlar Ne Zaman Çıkar?

Saç ekimi işleminden 2 gün sonra yıkama gerçekleştirilmekte ve bandajlar çıkartılmaktadır. Operasyon sonrasındaki erken dönemde ağrı, şişlik ve morluklara rastlanılmamaktadır. Bu nedenle normal hayata dönüş süreci hızlıdır. Yinede vücudun diğer bölgelerine göre çok daha göz önünde olan bir alan olduğu için kabuklanmaların olması karşınızdakilerin dikkatini çekebilir. Bu nedenle 1-2 hafta kadar günlük yaşantıya şapka, bere gibi aksesuarlarla devam edilmesi önerilmektedir.

Ekilen saçların çıkması 3-6 ay alacak bir süreçtir. İlk çıkan saçlar ince ve cılız olmaktadır. Saç köklerinin uzaması, kalınlaşması  ve kendini formunu bulması10 ayı bulmaktadır. Saç ekimi tedavisi sabır isteyen bir işlemdir. Ancak elde edilen başarı bu bekleme süresine değmektedir.