Saç Ekimi Tedavisi Tedavisi Hakkında Merak Edilenler

Saç Ekimi Tedavisi Tedavisi Hakkında Merak Edilenler

Saç dökülmesi ülkemizde özellikle 40 yaş üstü erkeklerde yaygın olarak görülmektedir. Saç dökülmesinin kaynağı genellikle ırsidir.  Ensede iki kulak arası hizada kalan bölgede saçlar gürken, önlerde dökülme ve seyrelmelerin olması erkek tipi saç dökülmedir ve sık karşılaşılan bir durumdur. Dökülen saçları geri kazanmak ancak saç ekimi tedavisi ile mümkündür. Piyasadaki sprey tarzı ürünlerin bilimsel bir kanıtlanabilirliği olmadığı için saç dökülmesinin kesin olarak kabul edilen tek tedavisi saç ekimi olmakta ve bu nedenle de yaygın olarak tercih edilmektedir. 

FUE Tekniği Nedir?

Saç ekimi tedavisinde yararlanılan en yeni teknoloji FUE tekniğidir. Günümüzde saç ekimi işlemlerin çoğu FUE tekniği ile uygulanmaktadır. Bu yöntemde ense bölgesinden alınan saçlar tek tek saçsız olan alana saçların uzama yönüne doğru uygulayarak nakledilmektedir. Ekimin yapılacağı bölge lokal anestezi ile uyuşturulmaktadır. İşlem, taşınacak olan saç miktarına göre değişmekle birlikte ortalama olarak 5-8 saat arası sürmektedir. 

Saç Ekimi Ağrılı Bir İşlem Midir?

Saç ekimi lokal anestezi altında gerçekleştirildiği için işlem esnasında herhangi bir ağrı veya acı duyulmamaktadır. Saç ekimi tedavisinden sonraki 2 hafta hastaya antibiyotik ve ağrı kesici içeren özel bir şampuan kullanması önerilmektedir. 

Saç Ekimi Tedavisini Kimler Uygulayabilir

Saç ekimi tedavisi temelde doku nakli işlemidir. Yani ameliyat ortamında gerçekleştirilmesi gereken; ortalama olarak 5-8 saat süren bir cerrahi girişimdir. Bu operasyon plastik cerrahlar tarafından gerçekleştirilmelidir.

İşlemi uygulayacak olan cerrahın tecrübesi ve daha önceki uygulamalarından elde ettiği başarılar da doktor seçiminde göz önünde bulundurulması gereken kriterlerdendir. 

Saç Ekimi Sonrası Ekilen Saçlar Ne Zaman Çıkar?

Ekilen saçlar başlangıçta döküleceklerdir. Bu saçlar 3 ay sonra yeniden çıkmaya başlamaktadırlar. Ancak saçların renk, kalınlık ve gürlük olarak beklenilen halini alması 6-9 ay arası sürmektedir. Bu süreç tamamlandığında elde edilen görünüm ise oldukça yüz güldürücüdür. Ekilen saçlar hiçbir işlem geçirdiği belli olmayacak şekilde kişinin doğal saçları gibi görünmektedir.

Saç Ekimi Fiyatları

Cerrahın tecrübesi, kullanılacak olan cihazların yeni teknoloji olması ve kalitesi fiyat üzerinde belirleyici olmaktadır. Ancak saç ekimi işlemi için internet ortamı üzerinden bir fiyat çıkartılması mümkün değildir. İşlemin fiyatı dökülme ve seyrelmenin boyutlarına bağlı olmakta ve muayene sonucunda belirlenebilmektedir.